Inscrieri pentru bursele Ursus Studenti pentru Comunitate UBB

Ursus Breweries, alături de Universitatea Babeş-Bolyai, a lansat programul de burse URSUS “Studenţi pentru Comunitate” adresat studenţilor cu rezultate academice deosebite şi o activitate intensă în beneficiul comunităţii locale.

Programul recompensează studenţii excepţionali ai Universităţii Babeş-Bolyai care au obţinut media generală de minim 8 pe ultimul semestru încheiat. În acelaşi timp, candidaţii trebuie să demonstreze că au ambiţia de a-i inspira pe ceilalţi membrii ai generaţiei lor printr-o implicare activă în organizaţii non-profit sau în proiecte de voluntariat puse în folosul comunităţii din Cluj.

Iniţiativa URSUS Breweries de a stimula voluntariatul vine în continuarea eforturilor UBB de implicare puternică în comunitate.

Înscrierile au început în 12 mai 2014 şi durează până în 29 mai 2014. Dacă nu te-ai înscris încă, acum e momentul! Toate detaliile le  găseşti aici: http://fundraising.centre.ubbcluj.ro/burse_ursus/cum_aplic.php.

Echipa Centrului de Carieră, Alumni şi Relaţia cu Mediul de Afaceri UBB